Banki i instytucje finansowe

Urządzenia bankowe (automatyka bankowa)

Od kilku już lat rzeczywistość kształtuje nowe strategie bankowe i w dobitny sposób ukazuje kierunki rozwoju instytucji finansowych. Coraz częściej banki tworzą niewielkie placówki, z nielicznym personelem oraz odpowiednio wydzieloną strefą dostępną dla klientów przez całą dobę. Wykorzystując przy tym urządzenia samoobsługowe, takie jak: bankomaty, wpłatomaty, czy też urządzenia do obsługi gotówki w oddziale usprawniające pracę kasjera-dysponenta, takie jak: multisejfy kasjerskie, dyspensery kasjerskie coraz częściej wspierają kompleksowe rozwiązania z zakresu techniki bankowej. Rozwiązania te, zintegrowane z bankowymi systemami informatycznymi, skutecznie pozwalają skrócić czas obsługi klienta w banku, podnieść komfort pracy oraz zapewnić dyskrecję i bezpieczeństwo przeprowadzanych operacji gotówkowych.

Firma PROELTRONIC oferując i dostosowując oferowane urządzenia automatyki bankowej do potrzeb i wymagań klientów wspiera ideę tworzenia stanowisk dysponencko - kasjerskich, dzięki którym bank staje się bardziej przyjazny dla klienta. Odpowiedzią naszej firmy na stale rosnące potrzeby rynku związane z wyposażaniem otwartych stanowisk dysponencko - kasjerskich są multisejfy i dyspensery kasjerskie.

Jako jedna z nielicznych firm działających na rynku polskim posiadamy w ofercie w pełni funkcjonalny, dwustanowiskowy multisejf kasjerski ( Multisejf kasjerski 560 2D/4S, Multisejf kasjerski 560 2D/6S), umożliwiający równoczensą, niezależną od siebie pracę dwóch kasjerów w tym samym czasie. Dwie klawiatury, dwa czytniki kluczy elektronicznych, jedno urządzenie a dwa całkowicie niezależne stanowiska kasjerskie. Nieduże gabaryty, co za tym idzie niewiele miejsca potrzebnego do usytuowania urządzenia w oddziale, a przy tym niska cena w porównaniu z rozwiązaniami klasycznymi powodują, że oferowany przez naszą firmę multisejf dwustanowiskowy jest poważną alternatywą dla klasycznych rozwiązań placówek dwustanowiskowych. Oczywiście, jak we wszystkich oferowanych przez naszą firmę urządzeniach kasjerskich dostęp zabezpieczony jest podwójnie poprzez unikalny klucz elektroniczny i cyfrowy kod (PIN).

Dedykowane rozwiązania (strefa kasjerska):

  • multisejfy kasjerskie (jedno i dwustanowiskowe),
  • dyspensery kasjerskie (dwustanowiskowe)

 

Najnowsze zaprojektowane przez naszą firmę urządzenie samoobsługowe to odpowiedź na kolejną potrzebę rynku, a mianowicie obsługę zautomatyzowania procesu przyjmowania opłat. Aktualne trendy rynkowe wykazują coraz większe zainteresowanie banków i instytucji finansowych tego typu urządzeniami. Jednym z potencjalnych klientów na wykorzystanie tego typu rozwiązania są Jednostki Samorządu Terytorialnego. Jest to rozwiązanie niewątpliwie nowatorskie ale i zarazem bardzo wygodne do obsługi petentów urzędu. Wpłatomat Cash Pro 2000 (tzw. Opłatomat lub Kasa automatyczna), bo o nim mowa, to urządzenie zaprojektowane z myślą o obsłudze tego typu operacji. W standardzie automat wyposażony jest w ekran dotykowy, umożliwiajacy wprowadzanie danych transakcji, czytnik kodu kreskowego (1D/2D) zapewniający szybką i bezbłędną identyfikację opłaty, czytnik banknotów i monet, oraz drukarkę paragonową umożliwiającą wydruk pokwitowania wpłaty. Co ważne urządzenie posiada funkcje recyklingu zarówno banknotów jak i monet, co znacząco obniża jego koszty obsługi.

Dedykowane rozwiązania (urządzenia samoobsługowe):

  • automaty płatnicze (Opłatomat Cash Pro 2000),